Program wycieczki:
Dzień 1.
Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach rannych, przejazd do pierwszej stolicy Polski - Gniezna. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od lekcji muzealnej w Muzeum Początków Państwa Polskiego. Następnie spotkanie z lokalnym przewodnikiem i dalsze zwiedzanie: Katedra Gnieźnieńska, położona na Wzgórzu Lecha - najcenniejszy zabytek Gniezna; zwiedzanie katedry, jej podziemi i wejście na taras widokowy. Następnie wizyta w Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Kolejno Drzwi Gnieźnieńskie – jeden z najcenniejszych zabytków w całym naszym kraju, który przedstawia sceny z życia św. Wojciecha. Po zwiedzaniu przejazd w stronę Poznania. Następnie obiadokolacja, po niej przejazd do obiektu, zakwaterowanie i nocleg.
Dzień 2.
Śniadanie, po nim przejazd do Żywego Muzeum Rogala Świętomarcińskiego na Pokaz Rogalowy prowadzony przez Rogalowego Mistrza oraz najprawdziwszego poznaniaka – Wuja Binia. Podczas pokazu poznamy recepturę i składniki używane do produkcji Rogali Świętomarcińskich, legendy o powstaniu Rogali oraz elementy poznańskiej gwary. Następnie degustacja i wspólny wypiek Rogali Świętomarcińskich przy użyciu tradycyjnych narzędzi. Kolejno spotkanie z lokalnym przewodnikiem i spacer po mieście, który rozpoczniemy od zwiedzania Starego Rynku: piękny renesansowy ratusz ze słynnym zegarem i z koziołkami, zabytkowe kamieniczki i urokliwe uliczki. Obok ratusza wznoszą się tzw. domki budnicze, w czterech narożnikach Starego Rynku stoją cztery fontanny: Prozerpiny, Apollina, Neptuna i Marsa. Całości dopełnia pręgierz, studzienka z pomnikiem Bamberki oraz barokowa figura św. Jana Nepomucena. Po spacerze przejazd nad Jezioro Maltańskie, gdzie czeka nas przejazd słynną „Maltanką”, czyli jedną z ostatnich w Polsce kolei wąskotorowych, wzdłuż malowniczych krajobrazów jeziora. Następnie obiadokolacja i powrót do hostelu na nocleg.
Dzień 3.
Śniadanie po nim wykwaterowanie z obiektu, przejazd do Kórnika. Zwiedzanie Zamku, a po nim wizyta w Arboretum, gdzie na powierzchni ponad 40 ha znajduje się ponad 3300 taksonów drzew i krzewów, w tym wiele egzotycznych. Udział w zielonej lekcji (temat do wyboru). Następnie przejście na obiad po nim wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.
CENA WYCIECZKI OBEJMUJE:
- realizację programu turystycznego
- przejazd komfortowym autokarem
- zakwaterowanie: 2 noclegi w obiekcie
- wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 obiad
- opiekę lokalnego przewodnika podczas zwiedzania Gniezna, Poznania i Zamku w Kórniku
- opiekę wychowawców (1 na 15 uczniów) oraz 1 kierownika wycieczki z ramienia szkoły
- ubezpieczenie NNW, TFG
- opiekę pilota
CENA WYCIECZKI NIE OBEJMUJE:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów:
- MPPP (zwiedzanie + lekcja) – ok. 16 zł/os, Drzwi Gnieźnieńskie ok. 11 zł/os/pakiet
- Żywe Muzeum Rogala – ok. 16 zł/os/ulgowy, Maltanka – ok. 4 zł/os/ulgowy
- Arboretum – ok. 11 zł/os/ulgowy, Zamek w Kórniku – ok. 8 zł/os/ulgowy
Istnieje możliwość zamówienia obiadu dla grupy w cenie 20-22zł/os.
Uwaga! Program jest ramowy i może ulec zmianie, szczegółowy program wycieczki ustala pilot.
Podane ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą ulec niewielkim zmianom, w zależności od terminu wycieczki
Wielkopolska - wycieczka szkolna trzydniowai (Wersja PDF)